Americká herecká legenda Elizabeth Taylor je po nedávném pobytu v nemocnici opět v pořádku. Zahájená léčba proti rakovině kůže byla úspěšná. Její ošetřující lékař, Dr. Ronald Thompson, uvedl v pátek pro reportéry časopisu People jen velice stručné sdělení. Jeho pacientka si prý nepřeje žádnou velkou publicitu. Doktor Thompson přiznal, že dvojnásobná držitelka Oscara začala ozařovací terapii v červnu. Její kůže byla totiž tehdy prolezlá rakovinou skrz na skrz. „Slečna Taylorová je v pořádku a nevznikají žádné komplikace,“ řekl Thompson o fenomenální herečce, která se za svůj život vdala hned několikrát. Žádné bližší detaily nebyly na Elizabethino přání sděleny.
Ovšem i přes velkou nechuť se Taylorové publicity dostalo. V pátek visely články o její úspěšném ozařování snad ve všech supermarketech. Na mále měla se svým zdravím už v minulosti. Na sklonku let 1998 a 1999 si poležela pěkně dlouho doma, protože si polámala téměř celá záda. V roce 1997 jí byl z mozku odstraněn nezhoubný nádor.
Herečka, která během své kariéry získala dva Oscary za nejlepší herecký výkon, tráví své stáří v posteli a s teploměrem v puse. Časté nachlazení u ní totiž není žádnou výjimkou. Trpí také malátností, nadýmáním, zažívacími potížemi a záněty kloubů. Možná, že její současné zdravotní potíže mají také co dočinění s jejím divokým životem „za mlada“, kdy se drogám a alkoholu rozhodně obloukem nevyhýbala…
Reklama