Angelina Jolie – Voight. Tak se až doposud jmenovala jedna z nejoblíbenějších filmových hereček dnešní doby. Poslední část ze svého jména si však podle E-online.com Angelina z občanského průkazu vyškrtla poté, co neshody a problémy s jejím otcem, hercem Jonem Voightem, dorostly do neúnosných mezí. Sedmadvacetiletá „Lara Croft“ bude od nynějška používat své umělecké jméno, pod kterým ji zná filmový svět.
Angelina zažádala o úpravu jména už v letos v červenci. Stalo se tak měsíc po tom, co Jon Voight veřejně promluvil o jejich problematickém vztahu v rozhlase a přesně týden předtím, než došlo k rozvodu s jejím manželem, Billy Bob Thorntonem. Ale definitivně vymazat svého otce ze své totožnosti mohla až 12. září, kdy o tom rozhodl vrchní losangeleský soud.
Proč se vlastně Angelina se svým otcem tak nesnese? Na tuto otázku zatím nelze odpovědět přesně. Jon Voight, který získal Oscara za film Návraty domů, nikdy veřejně neřekl, jaké konkrétní problémy znemožňují jeho vztah s Angelinou na bázi dcera-otec. Letos v srpnu Voight řekl, že svou dceru už několik měsíců neviděl a že se chystá vystoupit v rádiu a vyzvat ji, aby vyhledala pomoc kvůli svým psychickým potížím. Jolie výroky svého třiašedesátiletého otce odmítla komentovat. Uvedla pouze, že se nerada pohybuje v jeho blízkosti a že se jakéhokoliv kontaktu chce zříci zejména teď, kdy „hraje roli“ zodpovědné matky. Kambodžského sirotka Maddoxe, kterého adoptovala ještě v manželství s Thorntonem, vychovává od rozvodu už dva měsíce sama.
Reklama