Proces s „kriminálnicí“ Winonou Ryder byl opět odložen. Její spis totiž v úterý záhadně zmizel. Mluvčí losangeleské Krajské právnické komory potvrdil, že postrádají kompletní Winoninu spisovou složku, ve které byla podrobně popsána celá podstata hereččina deliktu. Celý spis se ale brzy objevil stejně záhadně, jako zmizel. Aniž by Krajská právnická komora cokoliv oznámila veřejnosti, našel se prý dokument v kanceláři jednoho soudního úředníka v Beverly Hills.
Minulý týden vyšetřovatelé obnovili kauzu „Winona“, která si získala podporu i nechuť veřejnosti. Jedni volali: Propusťte Winonu! Je neviná! Druzí zase: Je to zlodějka! Zavřete ji!
Třicetiletá herečka, jejíž poslední rolí byla role mladé dívky ve snímku Narušení (zahrála si zde po boku Angeliny Jolie), byla zatčena v prosinci loňského roku v luxusním obchodě na Páté Avenue, když si s sebou bez placení odnášela zboží za téměř pět tisíc dolarů. Winona zcizila značkové spodní prádlo a byly u ní nalezeny také léky „na nervy“, které podle vyšetřovatelů získala bez receptu. Herečka vedení obchodu tehdy prosila jako puberťačka, která ukradla mýdlo: „Prosím, pusťte mě, všechno zaplatím, jen, prosím, nevolejte policii.“ A že peníze na urovnání celého faux pas měla, o tom není pochyb. Přivolaná policejní hlídka u ní našla dvacet tisíc dolarů v hotovosti. Téměř okamžitě byla předvolána k soudu, před nímž ovšem nestanula, protože se jednoduše nedostavila.
Právník Ryderové, Mark Geragos, také nebyl na prvním líčení přítomen. Druhé slyšení, které bylo v plánu minulé úterý, se díky ztracenému spisu rovněž nekonalo. V pořadí třetí plánované líčení by podle všeho mělo proběhnout příští středu. Soudce Elden Fox, Geragos a konečně i sama Ryderová odmítli celou záležitost jakkoliv dopředu komentovat. Půda pro nejrůznější spekulace tedy není neúrodná…
Reklama