Herec Nick Nolte čelí na stará kolena obvinění za řízení pod vlivem alkoholu nebo drog. Sousedé jeho domu v Los Angeles zavolali strážníky poté, co nasedl do svého auta a velice podezřele „krosil“ silnici sem a tam. Sami vyšetřovatelé potvrzují: „Nolte byl pravděpodobně opilý, když sedal za volant.“
Jedenašedesátiletý americký herec se okamžitě podrobil krevním zkouškám, které prokázaly v krvi nezanedbatelné množství psychotropních látek. Kapitán Dan Bower, který vede vyšetřování a který zároveň neukázněného řidiče zastavil, říká: „Pravděpodobně to byly drogy.“ Nespecifikoval však už, zda se jednalo o „neškodný“ alkohol, nebo o nelegální tvrdá narkotika.
Ve vazbě na kalifornské policejní stanici v Lost Hills si Nolte pobyl téměř celý den. K večeru ho policisté propustili, protože za sebe zaplatil kauci ve výši 2 500 dolarů.
Nolte byl v souvislosti s alkoholem a drogami vyšetřován už dříve. „Bohužel, nemohli jsme mu nic dokázat. Testy se provedly až za několik dní po zatčení a to už byla jeho krev samozřejmě v pořádku,“ vysvětlil vyšetřovatel Bower. V polovině devadesátých let však herec sám sebe veřejně prohlašoval za „celkem slušného alkoholika.“ Hned na to však s pitím skončilm, začal žít zdravý život a stal se z něj až asketický příznivec fitness.
Alkoholismus však nebyl tím jediným, čeho ve svém profesním životě dosáhl. V roce 1991 získal nominaci za roli ve filmu Pán přílivu a v roce 1997 byl rovněž navržen na cenu filmové akademie, tentokrát za film Utrpení. V polovině sedmdesátých let byl horkým kandidátem na cenu Emmy za roli Toma Jordache v televizním seriálu Chudí a bohatí.
Reklama