Těžký, ale pro většinu Britů hodnotný úkol, si vybral nejmladší princ anglické monarchie Harry. Minulou neděli, při oslavě svých osmnáctých narozenin, totiž všem oznámil, že napíše knihu o své matce. Harry byl na své matce hluboce závislý a její smrt ho na dlouhou dobu uzavřela do sebe. Druhorozený syn prince Charlese a princezny Diany se chystá napsat knihu o všem, co jeho maminka udělala v životě dobrého. Potvrdil to i mluvčí britského královského klanu. „Je to cesta, jak si princeznu znovu připomenout. Harry napíše knihu o všech jejích dobrých skutcích,“ prohlásil.
Při letošním pátém výročí se v knihkupectvích objevila kontroverzní kniha, jejímž autorem je bývalý Dianin bodyguard Ken Wharfe. Obsah knihy a zejména drzost, s jakou Wharfe syrově popisuje život princezny Diany, otřásla celou královskou rodinou. Wharfe v knize například popisuje situaci, kdy Dianu viděl nahou, a nebo vzpomíná na to, jak vyskočila z balkónu jen proto, aby se ukryla před nemilosrdnými blesky senzacechtivých fotografů. Několik kapitol věnoval také popisování Dianina zármutku z „utajeného“ vztahu jejího manžela, prince Charlese a Kamily Parker Bowlesové.
Harryho kniha by však měla být zcela jiného ražení. Bulvární a plytké příběhy v ní zřejmě nezazní. S Harryho nápadem prý souhlasí i princ Charles, stejně jako jeho starší bratr William. V knize o své matce chce Harry vyzdvihnout zejména Dianinu dobrosrdečnost. „Chce popisovat její boj proti AIDS, charitativní akce v Africe nebo protesty proti nášlapným minám,“ upřesnil mluvčí rodiny.
Reklama