Stevena Seagala vydírá mafie. Kdosi vyhrožuje i novinářům, kteří o tom psali. Ne, to není upoutávka na Seagalův nový film. Takové titulky teď zdobí všechny americké listy. Tento absurdní scénář napsal sám život a od filmu se liší snad jen tím, že Seagal se namísto průskoků hořícími vagóny metra a přesně mířenými kopy proti útočníkům schovává v bezpečí a na veřejnosti za něj mluví jeho právník.
Dva američtí novináři, Ned Zeman (časopis Vanity Fair) a Anita Buschová (noviny Los Angeles Times) napsali nedávno několik článků, ve kterých obvinili mafii z toho, že se pokouší vydírat známého akčního herce. Poté, co vyšel Zemanův článek, kdosi přistoupil k novinářovu autu, k hlavě mu dal pistoli a zavelel Stop. Dva měsíce před tím našla Buschová na kapotě svého auta mrtvou rybu a růži. Kdosi také rozbil okénko a na volant položil vzkaz Stop.
Seržant John Pasquariello, který případ vyšetřuje, uvedl, že se v krátké době jedná o dva téměř totožné incidenty a že v nich je možné vidět jistou spojitost. Oba novináři psali o tom, co už přes tři měsíce sleduje americký federální soudní dvůr. V hlavní roli je tentokrát filmový tvůrce Julius Nasso, který byl zatčen v červnu tohoto roku, protože byl podezřelý z vydírání Stevena Seagala. Nasso prý vydírání a útoky na novináře zosnoval spolu s jedním členem mafiánské rodiny Gambinů. Přitom byl dlouhá léta Seagalovým obchodním partnerem. Nasso však zarytě tvrdí, že je nevinný.
Martin R. Pollner, newyorský právník, který zastupuje jedenapadesátiletého herce, říká, že Seagal je v bezpečí a výhružná gesta, která kdosi políčil na oba novináře, mu nehrozí. „Nejezdí v autě nikdy sám,“ nechal se prý slyšet...
Reklama