Britská metropole Londýn se v posledních letech stává zvláště pro celebrity nebezpečným místem. Zločinecká vlna, která sem dorazila před dvěma lety, s sebou nese už mnoho okradených známých herců, zpěváků nebo modelek. Místní zloději jdou zkrátka „na jisto“ a kriminální hantýrku směle může kromě výrazů jako kasař nebo bytař rozšířit i „celebritař“. Zatím poslední obětí „loupežníků“ se stala islandská zpěvačka Björk.
Umělkyně, která bydlí v londýnské čtvrti Maida Vale, se v pátek v noci stala podle reportérů novin London Evening Standard obětí krádeže. Zatímco spala, zloději si z domu vcelku nerušeně odnesli drahou zvukařskou aparaturu. „Nechci se ke krádeži jakkoliv vyjadřovat. Je to moje osobní starost,“ řekla Björk.
Scotland Yard, který případ vyšetřuje, potvrdil novinářům, že se stala „záludná krádež“, bližší detaily však odmítl sdělit.
Šestatřicetiletá „královna křiku“, jak se jí přezdívá díky jejímu neobyčejnému hlasovém zabarvení, sdílí svůj dům spolu se svým americkým přítelem Matthewem Barneym, se kterým čeká dítě. Děťátko by se mělo narodit koncem září a bude to už druhé Björčino dítě. Prvního syna Sidriho, který je teď v teenagerovském věku, má z prvního manželství s Thorem Eldonem, členem její bývalé kapely Sugarcubes.
Londýnské kriminální statistiky posledních dvou let hovoří jasně. Kriminalita, která v Londýně panuje, je už srovnatelná s mírou nepravostí v New Yorku nebo Los Angeles. Obětí zlodějů se od roku 2000 stala i supermodelka Elle McPhersonová nebo zpěvák George Michael. Šok utrpěla letos v březnu herečka Lisa Minnelli, když se jí dva zlodějíčci pokusili doslova servat z krku diamantový náhrdelník. Ona přitom jen disciplinovaně zastavila na semaforu.
Reklama