Srdce Brada Pitta - zdá se - dotlouklo. Přesněji, to režisérské. Navzdory jeho zájmu a snaze obsadit režisérskou židli při natáčení postmoderního sci-fi filmu Fontána, Pitt teď dělá všechno pro to, aby zase "jen" hrál a jeho herecké srdce tlouklo dále. Doufejme, že z těch všech zmatků nedostane umělecký infarkt.
Pittovi se zalíbil scénář připravovaného historického snímku Trojan, který v sobě nese mnoho původních prvků z Homérovy Illiady. Podle časopisu Variety je hlavní důvod Pittovy nerozhodnosti především v rozdílném žánru obou snímků. Na sci-fi snímku Fontána by se sice osmatřicetiletý herec podílel režisérsky, ovšem žánrově tíhne spíše k "hlubším příběhům" než k Matrixům nebo Hvězdným válkám. Ve filmu Trojan by ztvárnil antického hrdinu Achilla. Achilles má tu schopnost, že cestuje časem. Retrospektivně se pohybuje 500 let v minulosti a 500 let v budoucnosti. Po dobu této jeho životní cesty se bude snažit najít lásku, nesmrtelnost a posléze i smrt.
Přesto se Pitt stále zajímá také o film Fontána, jehož scénář vytvořil Darren Aronfofsky. Podle časopisu Variety je hlavním důvodem jeho zájmu fakt, že jednu z hlavních rolí by měla ztvárnit Cate Blanchettová.
Reklama