Ještě před dvěma lety sváděl marné boje s alkoholem a závislostí na lécích, dnes vyhrává jeden tenisový zápas za druhým. Mathew Perry, představitel bezstarostného Chandlera v populárním seriálu Přátelé, velmi rád vyhrává. Sobotní odpoledne tráví opálený a upravený herec obvykle na kurtu se svými nejbližšími přáteli. „Jsi žíznivý?“ zeptal se nedávno uprostřed zápasu svého vyčerpaného protihráče, kamaráda Johna McEnroye. „Ano? Tak dobře, ale napijeme se až později, kámo,“ odpověděl za něj a napřáhl se k dalšímu podání.
Třiatřicetiletý „Chandler“ tenis opravdu válí. Už v dětství se stal druhým nejlepším juniorským hráčem ve svém rodném městě Ottawa. „Pot a běhání za míčkem. Proto jsem se snad narodil!“ prohlašuje o sobě s oblibou Perry, který si v minulosti zahrál i se světovou tenisovou jedničkou Andre Agassim na charitativním zápase.
Na Mathewovi je zkrátka vidět, že už se cítí lépe. S velkou nechutí vzpomíná na dobu, kdy zápasil s drogami a se závislostí na alkoholu. „Bylo to nejtemnější období mého života,“ řekl pro časopis People. Perry dvakrát absolvoval odvykací kůru, v letech 1997 a 2000. V tom nejhorším období prý „se spokojil“ se čtyřmi litry vodky 20 až 30 léky na spaní denně.
„Bylo hrozné vidět někoho, kdo potřebuje pomoc a přitom se tolik trápí,“ říká s odstupem výkonná producentka seriálu přátelé Martha Kauffman. V únoru 2001 se Mathew rozhodl skončit se svými závislostmi. Zavolal svým rodičům a požádal je o pomoc. A jak je vidět, zadařilo se…
Nedávno byl nominován na cenu Emmy za svůj výkon ve filmu Serving Sara.
Reklama