Také jste jako dítě měla sbírku Foglarových Rychlých šípů? Vlastnila jste jako jediná v ulici všechny sešity komiksů o Stínadlech, Rychlonožkovi, Mirkovi Dušínovi a těch dalších? Pak budete určitě rozumět vášni jednoho z nejpřitažlivějších hollywoodských herců – osmatřicetiletého Nicolase Cage s uhrančivě modrýma očima.
Právě Nicolas se rozhodl, že prodá svou „vzácnou“ sbírku. Charismatický Cage za svůj život shromáždil na 400 komiksových kolekcí. Jeho největším pokladem je potom kompletní kolekce o Supermanovi. Aukce se uskuteční až v polovině října, už teď je však o jeho sbírku velký zájem. Peneženky už si připravují nejen jeho kolegové ze stříbrného plátna, ale také „civilisté“. Cage prý počítá, že mu aukce dá vydělat až jeden milion dolarů.
Proč chce vlastně Cage prodávat sbírku komiksů, kterou schraňuje celý život? Honoráře z filmů, kde účinkoval a které se počítají v desítkách milionů korun, mu přece zajistily slušné živobytí. Prodávat sbírky z „finanční tísně“ – to asi nebude ten pravý důvod. Komiksoví odborníci spekulují o tom, že sbírky jsou poničené a nemají v podstatě žádnou hodnotu. „Nickova sbírka je opravdu v perfektním stavu. Celý život ji poctivě opečovává,“ uklidňuje ale pochybovače ředitel plánované aukce John Perty.
Každý muž je až do smrti prý tak trochu dítětem. Kdo ví? Možná chce Cage svou sbírku prodat proto, aby konečně dospěl…
Reklama