Obyvatelé americké filmové obce zvané Hollywood se v poslední době začali s adopcemi doslova předhánět. Snad všichni, kteří pro stříbrné plátno něco znamenají, už mají – ač to zní jakkoliv odpudivě – své „cizí“ dítě. Zatím poslední hereckou hvězdou, která se rozhodla starat o opuštěné dítě, je „drsňák“ Russell Crowe.
Minulé sobotní odpoledne byl spatřen „gladiátor“ Crowe v Los Angeles, jak si vyšlapuje ručku v ruce s malým černošským chlapečkem. Vypadali, jako by k sobě patřili odjakživa.
Blond hvězda, která je navzdory své nejslavnější roli ve filmu Gladiator spíše malého vzrůstu, vyrazila v sobotu ze svého hotelu v Beverly Hills i se svým synkem. Odjeli na druhý konec města, kde se konal přátelský baseballový zápas mezi kluby YMCA a Westchester District. Dvojice si pochutnávala na mexickém jídle a zatímco vzduchem svištěly baseballové míčky, Russell starostlivě objímal a pusinkoval svého malého synka. Jeden z přihlížejících novinám The Sun sdělil: „Russel se o chlapečka úžasně staral. Je vidět, že je mezi nimi silné pouto.“
Počet amerických hvězd, které v minulosti adoptovaly opuštěné dítě, začíná rapidně vzrůstat. Adopce podporuje i americký prezident George Bush spolu s hercem Brucem Willisem. Angelina Jolie, Calista Flockhart, Jodie Foster nebo Tom Cruise s Nicole Kidman – ti všichni už zajišťují domov adoptovanému roběti. V nejbližší době by se do řady náhradních rodičů prý měla zařadit i čerstvě provdaná Julia Roberts.
Russel Crowe se po skončení léta pustí do natáčení svého nového filmu. Půjde opět o historický snímek, tentokrát z napoleonské doby. První klapka k filmu Vzdálená strana světa padne v Mexiku.
Reklama