Aby bývalý americký prezident měl v televizi svůj vlastní diskusní pořad, to tu skutečně ještě nebylo. Bill Clinton, dvaačtyřicátý americký prezident, kterého loni v úřadu nahradil George Bush junior, už se o to podle Variety snaží delší dobu.
Šestapadesátiletý Clinton, který proslul potencí jak politickou, tak sexuální, oslovil své dlouholeté přátele z Arkansasu, manžele Thomasonovy, s podobným záměrem už loni v květnu. Tento manželský pár, který se věnuje televizní produkci, přišel za manažery televizní stanice NBC na nabídl jim skutečně neobvyklý nápad: Bill Clinton bude na vaší obrazovce moderátorem vlastní talk-show. Do konce se však nabídka nikdy nedotáhla. Clinton byl totiž velice náročný na svůj honorář. Za „propůjčení“ své osobnosti k televizním účelům si chtěl naúčtovat neuvěřitelných 50 milionů dolarů.
V současné době Clintonovi zástupci jednají s televizní stanicí CBC. Nápad je stejný, jen cena je prý už o něco příznivější. Ekonomické časopisy nyní spekulují o úspěšnosti jeho show. Dojde zřejmě ke sledovanostnímu boji mezi zatím nejoblíbenějšími pořady tohoto typu na americkém televizním trhu, Oprah a Nightline.
Už příští měsíc by se měl Bill Clinton dozvědět, jestli ho stanice CBC „bere“.
Reklama