Seriál Přátelé, který je už osmým rokem synonymem pro skutečně vtipný a nenucený sitkom, končí. Už minulý měsíc přinesl časopis People neověřené zprávy o tom, že Přátelé se budou natáčet jen do konce přístího roku. V neděli tuto informaci potvrdil sám šéf americké televizní stanice NBC, která seriál produkuje, Jeff Zucker: „Ano, je více než pravděpodobné, že nové díly seriálu už napřesrok natáčet nebudeme,“ uvedl.
Se seriálem byly už v minulosti problémy, které se týkaly především honorářů hlavních postav. Všichni herci si řekli o několikamilionovou částku (v dolarech) za natočení jednoho jediného dílu. Jednomyslně to médiím zdůvodňovali tak, že jsou „slavní a žádaní a seriál je úspěšný jen díky nim". Už tehdy se uvažovalo o tom, že se sitkom přestane natáčet a nahradí se jiným seriálem s „levnějšími herci“, divácká veřejnost však tento záměr amerických producentů odmítla. „Chceme svou Rachel a Rosse, žádné náhražky!“ křičelo publikum po celém světě.
Jedna z protagonistek seriálu, devětatřicetiletá Lisa Kudrow, která ztvárňuje postavu trochu praštěné Phoebe, nikdy neviděla ani jeden díl Přátel. „Nikdy jsem seriál, ve kterém hraji, neviděla. Není na to čas,“ potvrdila v rozhovoru televize NBC.
„Phoebe“ však má už jen rok a pár měsíců na to, aby se stihla na seriál podívat. Pak už bude k mání jen na videokazetách nebo v televizních reprízách. „Když se na celou věc podíváte, najdete hned několik důvodů, proč seriál končí. Sledovanost je opravdu špatná. Přesto doufám, že seriál bude oblíbený i ve svém posledním roce,“ řekla Kudrow.
Reklama