Přestože doba je smutná, snažime se neklesat na mysli. V zatopené Praze moc veselo není, ale přesto jsme včera zaznamenali několik postřehů, které nás docela pobavily.
Postřeh č. 1: Když jsme se byli z vrchu Vítkov ráno podívat na dům, ve kterém sídlí redakce, nevěřili jsme vlastním očím. Pod redakcí, která je ve třetím patře, bydlí dvoji sousedé, starší lidé. Ačkoli záchranáři v televizi přísahali, že celý karlín je vylidněn do posledního živáčka, naši živáčci se před záchranáři dobře ukryli a dnes ráno jejich šedivé hlavičky sledovaly dvoumetrovou hladinu na chodníku před domem. Možná mají hlad… neteče jim voda… je jim trochu zima… Hlavně, že je nikdo nevykrade:-)
Postřeh č. 2: Náš oblíbený karlínský bar je již skoro v rekonstrukci a za pár dní měl být otevřen v novém kabátku. Nás, ženy v redakci, rekontrukce nesmírně zajímala, neboť před restaurací na chodníku stáli celé prázdniny opálení savlnatci- tu brousili židle, tu opravovali automaty, tu pili pivko a smáli se na nás. Nyní jsou podnikaví hoši sice trochu v depresi, protože nový kabátek jejich podzemního baru bude trochu od bláta, ale nesmutní. Majitel je totiž potápěč, tak má vlastně nyní, podle svých slov, práci zároveň koníčkem. Zárpveˇm se těší,. Že až voda opadne, bude ze svého baru podporovat pivkem a dalšími nápoji uklízecí čety přímo na ulici. Sláva, podnikavý duch vítězí nad všeobecnou depresí!
Postřeh č. 3: Kdo je uz Prahy, ví, kde je Mánesova ulice. Kdo není z Prahy – je na kopci vysoko, vysoko nad Národním muzeem. Včera nás moc pobavilo, že když jsme šli ulicí, viděli jsme u jednoho z domů okna do sklepa zajištěná mnoha pytli s pískem. (Podotýkám, že i kdyby nakrásně popadala celá vltavská kaskáda, voda v těch nejhorších scénářích sahá do půlky Václavského náměstí.) Tomuto druihu jištění se říká „pásek i kšandy“:-)
Nejpříjemnějším postřehem redakce je to, že nám zavolala sousta lidí, jestli jsme v pořádku, něco nepotřebujeme, nechceme pomoct. Byli to i lidi, které jsme dlouho neviděli a od nichž bychom to vůbec nečekali. Tímto jim chceme poděkovat.

Reklama