Jeden by si myslel, že v dnešní době mají v civilizované zemi homosexuálové stejná práva jako jejich heterosexuální spoluobčané. Co na tom, že se mají dva kluci rádi, například v sektoru služeb jsou to prostě zákazníci a basta.
To si mysleli i dva zaměstnanci reklamní agentury v Londýně, dvaatřicetiletý Nigel a devětadvacetiletý Ian, kteří se v červenci rozhodli strávit nějaký čas ve venkovském hotýlku. A protože s sebou brali psa, vybírali si hotel podle toho, zda je tam čtyřnohým miláčkům vstup povolen. Jeden takový penzion našli a těšili se na procházky se psem a poklidnou dovču. Jaké však bylo jejich překvapení, když byli zakrátko po svém příjezdu z hotelu vykázáni samotným jeho majitelem, který se domákl, že jsou jeho dva hosté „čtyřprocentní“!
„Byli jsme totálně poníženi,“ rozčiloval se Nigel pro list The Sun. „Ten člověk říkal něco v tom smyslu, že to, co děláme, je nemorální.“ Oba rozhořčení muži poté hotel i se svým psem opustili a okamžitě si šli stěžovat na policii.
Ačkoliv se jedná o očividnou diskriminaci, kterou majitel hotelu dokonce připustil, stejně si jedenapadesátiletý hoteliér, který má rád psy, ale nesnáší gaye, vedl svou: „Já jsem majitel tohoto domu a jsem zodpovědný za to, co se tady děje!“
Hm, tak tomu se taky říká pohostinnost…
Reklama