Vášnivá diskuse, která končí vztyčeným ukazováčkem značí dvě věci. Vašemu oponentovi jednak došly argumenty a jednak si s těmi svými máte… ehm… víte co. Vzteklí řidiči v dopravní zácpě, vyvinuté dívky, na které neustále pokřikují dělníci z lešení, ale i docela malé děti na pískovišti – tihle všichni dobře vědí, co gesto se vztyčeným prostředníčkem znamená. A jeho významu jistě rozumí i ti, kteří ho z mravnostních zásad nepoužívají.
Právě tento obscénní „pozdrav“ předvedla minulý týden Britney Spears po příjezdu do Mexico City, kde zároveň ukončila své mezinárodní turné. „Nemyslela jsem to zle, udělala jsem to, abych se přivítala se svými fanoušky, je to mezinárodní gesto, které všichni dobře znají,“ řekla na svou obhajobu zpěvačka. Rebelka Britney prý chtěla být jen nezávislá a myslela si, že mexické publikum přijme gesto jako vtip. Nikdo z mexických fanoušků to však jako vtip nevzal a ani jí pozdrav v tomto duchu neopětoval. „Když se jí u nás nelíbí, může klidně jet zase domů,“ reagoval jeden z uražených fanoušků na letišti Toluca, které je od mexické metropole vzdáleno asi 40 mil.
„Jsem taky jen člověk, můžu si blbnout, jak chci,“ odrážela dotěrné otázky novinářů Britney bezprostředně po události, když ve svém voze opouštěla mexické letiště.
Tento víkend ukončila Britney své světové turné v Mexico City velkolepým koncertem na baseballovém stadionu Foro Sol, kde si ji přišlo poslechnout dvaapadesát tisíc fanoušků. „Fanoušci jsou skutečně úžasní!“ žehlila to Britney po koncertě.
Zpěvaččino poslední album „Britney“ si koupily už téměř čtyři miliony posluchačů. Přesto experti z nahrávacích společností říkají, že Britney se už neprodává tak dobře, jako dřív. Do módy teď přichází pop-rocková hvězdička Pink, která však má na vulgárnostech typu „fakáč“ postavenou celou svou image.
Reklama