Již v minulosti se Mel Gibson oddával zrádnému alkoholovému démonu. Následkem byly jeho deprese z úspěchu. Ano, čtete správně, tento americký herec podle svých slov nemohl unést slávu a úspěch, které mu přineslo více než pětadvacet filmových rolí, jež ztvárnil. Za film Statečné srdce získal Oscara za nejlepší režii. Důvod k depresím jako dělaný...
„Śílený Max“ tedy, jak se zdá, začíná opět pít. V poslední době je tíha jeho slávy tak neúnosná, že se prý opíjí až do bezvědomí. „Když už se jednou stanete slavným, nevíte, jestli byste se vůbec dokázali ještě vrátit do normálního života,“ řekl šestačtyřicetiletý herec. „Později si uvědomíte, že váš původní naturel se zcela vytratil. A vy si na to buď zvyknete, nebo se zblázníte,“ uvedl také pro magazín Sky news.
Hvězda filmů Výkupné nebo Patriot však byla zatčena za řízení v opilosti již v roce 1984. Po tomto incidentu se Gibson na dva roky uchýlil do klidu australské dobytčí farmy, kde se v soukromí (a střízlivý) připravoval na útok na americká kina s první ze série Smrtonosných pastí v roce 1987. V pití pak nějakou dobu pokračoval, ale bez alkoholu vydržel až do roku 1991.
Když Gibsonův otec vyhrál přes 40 000 australských dolarů v televizní soutěži, vzal svou ženu a tehdy dvanáctiletého syna a odjel do australského Sydney. Mel absolvoval studium na přísně katolické chlapecké škole a poté vykonával řadu podřadných povolání. Pak se zcela náhodně stal hercem.
Nyní žije Gibson se svou ženou Robyn a sedmi dětmi v Californii. „Má žena se neustále stará o mé zdraví,“ říká Gibson. Že by mu sama nalévala „meducínu?“
Reklama