George Michael se bojí vrátit do Ameriky. Ve svém posledním videoklipu k písni Shoot the dog (Zastřelte toho psa) totiž zesměšnil nejen britského ministerského předsedu Tonyho Blaira, ale také prezidenta Spojených států George Bushe.
V kontroverzním videoklipu vystupuje Tony Blair jako roztomilý pejsánek amerického prezidenta. Devětatřicetiletý zpěvák chtěl prý pouze humorně upozornit na Blairovy a Bushovy vzájemné konzervativní vztahy, především co se týče postoje obou mužů k situaci v Iráku. Deník New York Post si na celou záležitost posvítil. „Po svém!“ tvrdí však Michael. Do běla rozpálená redakce New York Post ho podrobila kompletní analýze ve vlasteneckém duchu a mimo jiné ho označila za „poněkud pohaslou, zato notně zvrhlou popovou hvězdu“. Michael se k vzniklému incidentu vyjádřil v rozhovoru pro televizi ITV1: „Celé to bylo nesprávně pochopeno. Nejsem žádným stoupencem Al-Kajdy. V mém videoklipu nebylo nic tak strašného a šokujícího, co by se bezprostředně vztahovalo k loňským teroristickým útokům, jak tvrdí New York Post.“
George Michael, odtajněný homosexuál, byl před čtyřmi lety zatknut za oplzlé chování na veřejných záchodcích v Beverly Hills. Od té doby ho puritánští Američané nemohou ani cítit. Britský zpěvák žijící v Americe přitom nechápe, proč je jeho homosexualita přijímána s takovým despektem. „Američané jsou teď na mě velice rozzuřeni a já se díky klamavému článku New York Post do Států nemohu vrátit, ačkoliv tam žije můj přítel Kenny Gross,“ postěžoval si dále televizi ITV1.
Pokud jde o jeho politické pohledy, Michael se drží zpátky. „Z určitého důvodu nejsem ta správná osoba, která by měla o něčem mluvit, protože jsem byl v roce 1998 přistižen na Losangeleských záchodcích. To vylučuje veškerou možnost, že by někdo to, co řeknu, mohl brát vážně. Nemohu bojovat proti tomuto druhu osobní nesnášenlivosti,“ řekl poněkud ublíženě časopisu People.
Reklama