Jako součást projektu „Kino bez bariér“ realizovaného pro handicapované návštěvníky MFF v Karlových Varech proběhne tuto neděli (14. července) v kině Dlabačov v Praze 6 již druhým rokem filmový „Philip Morris Minifest“. V jeho rámci budou mít pražští vozíčkáři možnost shlédnout zajímavé filmy z letošní festivalové nabídky.
Na každé představení bude pro vozíčkáře připraveno zhruba 25 bezplatných vstupenek a míst pro vozíčkáře, včetně parkovacích míst u hotelu Pyramida. Vstupenky je možné si rezervovat v promítacím sále Dlabačov na telefonním čísle 02/33 35 51 09, linka 990 až do 13. 7. 2002 a vyzvednout si je před začátkem představení zdarma u vchodu do kinosálu. Minifest je samozřejmě otevřen i široké veřejnosti. Vstupenky za symbolickou cenu budou k dispozici v den promítání v pokladně kinosálu. Zisk z jejich prodeje bude využit na charitativní účely.
Jako první se v 11.00 bude promítat český film Smradi, který jeho tvůrci charakterizují jako film o lidech, kteří o lásce nemluví, oni ji žijí. Režisérem snímku je Zdeněk Tyc.
Ve 14.00 se můžete pobavit při sledování úsměvného příběhu Jak na věc (GB, USA), o kterém se říká, že je tak trochu Deníkem Bridget Jonesové naruby.
O ženách středního věku, které bilancují svůj dosavadní život a hledají únik ze stereotypu, pojednává britský film Crash/Druhá míza, který se na Dlabačově promítá v 17.00.
Ve 20.00 uzavře minipřehlídku německý film Láska na grilu, který je příběhem dvou manželských párů, které hledají východisko ze své všední otupělosti. Tento snímek získal na letošním Berlinale Stříbrného medvěda za nejlepší režii.
Reklama