Někdo už to má prostě napsané na čele, že nemůže hrát ušláplé strejdy z kanceláře, ale pouze a jenom chlapáky, hrdiny a milovníky. Pokud ještě navíc má tmavý vlas a jiskrné oko, je jako stvořen pro role synů revoluce.
Příkladem za všechny je nestárnoucí seladon Antonio Banderas, kterého určitě znáte z filmů jako „Desperado“, Evita“ nebo „Sedmý hřích“. I tentokrát má ohnivý Španěl namířeno do minulosti. Zatímco v Sedmém hříchu to byla Kuba předminulého století, teď se chystá ztvárnit mexického revolucionáře Pancho Villu, který údajně na začátku 20. století stál u zrodu prvního hollywoodského akčního filmu. Ten film byl sice němý, ale zato prý velice realistický, neboť Villa poradil průkopníkovi režie D. W. Griffithovi (že by předkovi Banderasovy manželky Melanie?) umístit kameru přímo do centra bitevní vřavy. Autentický snímek se jmenoval „Život generála Villy“ (natočen 1914) a prý díky němu Pacho Villa získal mezi diváky mnoho nových sympatizantů s jeho politickými názory a cíli.
Točit se podle magazínu People začne na podzim, scénář si vzal na starost autor „Tootsie“ a „M.A.S.H.“ Larry Gelbart a na režisérskou sedačku usedne Bruce Beresford (podepsán například pod snímkem „Řidič slečny Daisy“).
Reklama