Od začátku 60. let, kdy se Rolling Stones dostali na výsluní (ze kterého prakticky nikdy neslezli), je osobnost „velkohubého“ frontmana kapely, Micka Jaggera, profilována jako osobnost rebela, bouřliváka, rockera každým coulem a vůbec člověka, jakého by asi žádná spořádaná maminka nechtěla za zetě. Nakonec, Jagger byl oficiálně ženat jenom jednou (jeho ženou byla Bianca Jagger), zatímco všechny jeho ostatní kratší či delší milostné svazky nebyly zpečetěny zákonně. Včetně dlouholetého vztahu s modelkou Jerry Hallovou. Dnes osmapadesátiletý rockenrolový veterán má na svém kontě nejen desítky milionů prodaných hudebních nosičů, ale také zplodil minimálně sedm dětí se čtyřmi různými ženami (ty jsou přiznané, ale míní se, že to není všechno…)
Tak a tenhle rebel se teď chystá do gala, protože bude – jak napsal londýnský list Sunday Times – v sobotu jmenován do šlechtického řádu, a to při příležitosti oslav narozenin královny Alžběty II. Ačkoliv zodpovědná místa z Buckinghamu ani z kanceláře premiéra Blaira zprávu nepotvrdily s odvoláním na to, že před ceremoniálem se jména nových Sirů nesdělují, britský tisk pokládá zprávu za hotovou věc. Do šlechtického světa tak Mick Jagger následuje své hvězdné kolegy, kterými jsou rovněž poměrně bouřliví Elton John a Paul McCartney.
Mick Jagger si vydobyl jednu z nejsilnějších pozic v hudebním showbusinessu (mimo jiné byl se svými spluhráči z Rolling Stones zařazen do rockenrollové Síně slávy), ale nevyhývá se ani filmu. Jako producent se například podílel při natáčení filmu z prostředí druhé světové války Enigma, kde se v jedné z hlavních rolí objevila Kate Winslet. Muzika je však muzika, tak si „Stouni“ už zase chystají nástroje a hlasivky, neboť na podzim hodlají vyrazit na roční světové turné na počest 40. výročí existence kapely. Turné začne v Severní Americe a mělo by pokračovat přes Austrálii, Japonsko a Asii až do Evropy.
Reklama