Skupina Krásné Nové Stroje (dále jen K.N.S.) – legenda české hudby, vystupující a těšící srdce svých fanoušků již 20 let, vydává v těchto dnech své druhé dlouhohrající album s názvem „Přísně tajné“. Aby radostných událostí nebylo málo, muzikanti, jež byli členy K.N.S. v osmdesátých letech se seskupili do formace Balek Band a vydávají současně s K.N.S. své debutové album „Uzenkárna“.
Jak to všechno začalo? Lídr kapely, frontman, dirigent a zpěvák Stanislav Diviš k tomu, jak to všechno začalo. „Skupina vznikla před prázdninami v roce 1982 a to u nás (u Divišů) v obýváku, ale nejmenovala se K.N.S., tehdy jsme s Jendou Bálkem (textař a tanečník) vymýšleli název a skupinu jsme pojmenovali FOREJTOVI PRADLENY. Pod tímto názvem jsme na podzim 1982 vystoupili na gymnáziu v Kutné Hoře na školní akademii s 20 minutovým programem. V zimě začali prudit STBáci a že prej to je provokace, protože bývalý první tajemník OV KSČ, dožívající v ústavu, se jmenoval Forejt. Tak jsme se přejmenovali na Krásné Nové Stroje a na jaře, přesně 1. 3. 1983 proběhl první koncert Krásných Nových Strojů v Kojicích.“
Krásné Nové Stroje odjakživa hojně využívaly i stěžejní profese výtvarníka Stanislava Diviše. Kapela doprovázela své koncerty soutěžemi, velkou malovanou výzdobou (například akce Pražské pětky v Lucerně kde vytvořili prales,5 leté výročí K.N.S. na Chmelnici, čarodějnice v klubu Delta, křest CD na Deltě, Vánoční večírek v klubu Delta se zrozením nového mesiáše atd.). Dodnes se pravidelně účastní velkých festivalů, jako je např. Litoměřický kořen, Boskovice, Bohnice, Drop-in, Dolní Lhota, Krumlov, Český Brod, Písek a další.

Historická data:
1984 – K. N. S. se objevují v dokumentárním dvouhodinovém filmu „Hudba 85“, jež mapuje pražskou klubovou scénu osmdesátých let.
1987 - vzniká ve studiu Jiřího Hradce nahrávka For Top. Objevily se na ní kapely GARÁŽ, DYBUK, LAURA A JEJÍ TYGŘI a K.N.S.. Tato nahrávka se stala pro K.N.S. podkladem k jejich první desce, která vyšla v roce 1988 u Pantonu v řadě Rock Debut č. 2. Z tohoto EP vzešel i první velký hit, který se jmenoval Palmovka.
1988 - skládají hudbu k divadelnímu představení OJROL divadla KOLOTOČ, v němž hráli lidé z různých divadel Pražské pětky. Tato hudba se nahrála Na Petynce a byla součástí představení. Následně byly některé z těchto skladeb nahrány ve studiu FISIO, aby byly použity do filmu Tomáše Vorla „Pražská Pětka“.
1995 - K.N.S. vydávají své první dlouhohrající album „Může hořící sojka zapálit les?“
2000 - setkává se uskupení muzikantů z osmdesátých let a zakládá formaci Balek Band
2002 – K.N.S. vydávají své druhé dlouhohrající album „Přísně tajné“. Balek Band vydává debut „Uzenkárna“.

Po dvaceti letech mají Krásné Nové Stroje svému publiku stále co říci. Svědčí o tom i fakt, že kapela dokázala získat fanoušky i v řadách lidí, jež jsou o generaci mladší. Na vlastní oči i uši se můžete přesvědčit už tento pátek v kulbu Delta v Praze 6, kde v 20 hodin začíná koncert a křest nového CD. Desku si můžete objednat i přes internet na e-mailu: kns@centrum.cz.

Pokud se zúčastníte naší aktuální soutěže, můžete být jednou ze tří čtenářek, které vyhrají nové CD skupiny Krásné Nové Stroje „Přísně tajné“ a CD Balek Band „Uzenkárna“, první z nich navíc získá dvě volné vstupenky na páteční pražský koncert.
Reklama