Velepříjemné jaro-letní počasí a útulná zahrádka s pergolami na vinohradském dvorku – to byly kulisy dalšího srazu čtenářek (a čtenářů) Ženy-in. Tentokrát jsme se sešli v Praze ve vinotéce Cellarius v Budečské ulici, a to v sobotu vpodvečer.
Účast byla silná, celkem nás v průběhu večera a noci bylo přes třicet. Zastoupení podle regionů bylo vcelku rovnoměrné, i když si nejsem jista, zda dorazil nějaký zástupce západních Čech. Kromě ostřílených srazových bojovnic (Týna, Vanessa, mamina, Fabia, Radu, Silveig, Sama a další) přijela také velmi toužebně očekávaná sexbomba a lvice salónů Léthé :-), droboučká bouba vsadila na mužné rámě svého manžela Bobíka (díky jeho aktivitě pak také podstatná část přítomných nehladověla a zcela nevirtuálně a neviaredinově si ládovala bříška italskými specialitami), Fifinka také přizvala na pomoc rodinu a předvedla nám v plné kráse nejen muže (Lexíka), ale také roztomilé díťátko. Odvážně do jámy lvové skočil osamocený muž bob66 (alespoň nám není známo, že by některá z přítomných byla jeho manželka). Závan čerstvého vzduchu ze zahraničí přivezla clarCa (USA) a pár hodin před půlnocí i x meggy (Maďarsko), která se omlouvala, že musela uspávat mrně. Podobné starosti byly naopak důvodem časného odchodu jiných dam, ale obecně se spíš dá říct, že Moravská zahrada vinotéky Cellarius praskala ve švech.
Co dodat? Fabia se očividně drží vizážistických instrukcí, které obdržela při výhře barevné proměny na Ženě-in, a moc jí to sluší. Ferdicka jako jediná uposlechla instrukcí a donesla lampión (pozn. na auditoriu byl slibován lampiónový průvod). Dickie rozdávala rostliny. Meryl přišla sice později, ale dohnala to výřečností. Týna byla jako vždycky neuvěřitelně činorodá :-) a skoro všem vyrobila krásné kolíčkové vizitky. Radu byla zjevně ve formě před nedělním maratónem. Medved pobíhala kolem stolu a s každým si chtěla povídat, i když se jí s přibývajícím časem a hladinkou pletly nicky. :-)
Co dodat? Vínko bylo vynikající, nikdo se nezřídil pod obraz, ale nikdo se (snad) nenudil. Končilo se kousek po půlnoci, holt metro je metro… Konkrétnější zpravodajství z jednotlivých částí zahrádky můžete nastudovat na srazovém auditoriu, fotky přislíbila clarCa zavěsit koncem týdne na web a zřejmě se se svými úlovky přihlásí i další fotografky.
Pokus o presenční listinu: *daisy*, bob66, Bobík, clarCa, Čarodějka, Dickie, Fabia, Fifinka, Ferdicka, Hanela, Janka, Jeremi, Joha, klara, Krize, Léthé, Lexík, Lhasa, Liliana, mamina, medved, Meryl, rackolen, Radu, Sama, Silveig, slunečnice, Stáňa, Šárka, Týna, Vanessa, x meggy.
Reklama