Cynthia Nixon, představitelka svobodné právničky Mirandy ze seriálu Sex ve městě, byla mezi dvanácti protestujícími, kteří se sešli před newyorskou radnicí, aby ostře kritizovali návrh městského rozpočtu, který z důvodu ohromného finančního schodku škrtá peníze na školství.
Zatímco Cynthia hraje v seriálu bezdětnou dívku (alespoň co se týče prvních tří sérií, které u nás zatím běžely), v úterý se na ulici před radnicí projevila jako uvědomělá matka. Celá věc ji totiž pobouřila nejen proto, že zrzavá 36letá žena nemá ráda nesmyslná rozhodnutí politiků, ale také proto, že se týká i její rodiny. Cynthiina dcera Samantha totiž chodí právě do jedné ze škol, kterých se má krácení rozpočtu dotknout. A kterého rodiče by to nerozčílilo?
Bez ohledu na to, že je televizní hvězdou, bude se muset Cynthia alias Miranda dostavit na policii, neboť dostala spolu s ostatními pobouřenými demonstranty nejen pokutu, ale také předvolání k soudu z důvodu výtržnictví a blokování provozu na chodníku před radnicí města New York.
Cynthii jste mimo jiné mohli před časem vidět i ve snímku Miloše Formana Amadeus.
Reklama