V sobotu večer proběhl v brněnské restauraci Dřevěná růže celkově už druhý sraz čtenářek Ženy-in, poprvé se však takové setkání odehrálo na Moravě. Pro ty z vás, které nevědí, připomínám, že poprvé jsme se naživo sešli v listopadu 2001 v Praze.
I když brněnská slezina byla čistě čtenářskou aktivitou – pořádání se ujala Pajda – rozhodli jsme se v redakci, že se za vámi do Brna vypravíme. Původně jsme sice ve složení Klára, Janka, Joha a Krize chtěli jet romanticky vlakem, nakonec jsme vzhledem k šílené sumě, kterou od nás žádaly České dráhy, zvolili automobilistickou variantu. Počasí nám přálo a po dálnici jsme byli v Brně coby dup. První naší zastávkou v moravské metropoli byla internetová kavárna, kde Krize (který byl on-line ještě pět minut před odjezdem) maskoval svůj internetový absťák nutností vytisknout si mapku místa srazu. Druhou zastávku zapříčinil o pár bloků dál brněnský policista, který se nejdřív zlobil, že nevíme, na co jsou v autě pásy, pak nedůvěřivě sledoval, jak se Krize s Klárou dohadují, kdo z nich má u sebe techničák, a nakonec nám poradil, kudy se jede do Dřevěné růže, protože mapka byla na prd. :-) O stovku chudší jsme tedy kolem třetí dorazili na místo.
Krize se radoval, že v lokále mají tři televize, takže nebude ochuzen o hokej. My ženy jsme se radovaly, že je ve sklípku chládek a že jídelní lístek skýtá nejednu lákavou lahůdku. Pak se postupně začaly trousit první účastnice srazu, k našemu překvapení nejen Moravačky, ale své zástupce zde měla například i Praha nebo Česká Lípa. O přesný výčet přítomných se pokoušela na auditoriu Lotka, takže pokud máte zájem, mrkněte TAM. Já jen dodávám, že dlouhý stůl byl skoro celý obsazen, mnoho litrů nápojů bylo vypito, mnoho dobrůtek snědeno, hodně se povídalo, Sunnynka předvedla své výtvarné výtvory i Toníčka, Vanessa se opět dostavila s přítelem – ano, je to ten samý, co v listopadu ;-) – Mamina má pěkný letní sestřih, Kalamita je kočka :-), Krásný Aleš zase nedorazil, nikdo se neopil a to prase, které tam celou dobu vonělo, se peklo bohužel pro nějakou jinou partičku…
Některé čtenářky se zdržely déle, jiné krátce, protože spěchaly za dětmi, za manžely nebo na svůj spoj. Žádná ale určitě nelitovala toho, že se na sraz vypravila, protože to byl moc fajn mejdan. Díky, Pajdo. Tímto se také jako redakce omlouváme, že jsme nezůstali déle, ale měli jsme před sebou ještě noční cestu do Prahy, kterou jsme (jen tak mimochodem) celou strávili zpěvem trampských písní. :-D

Dobrá zpráva nakonec: Kdo se na sraz z jakéhokoliv důvodu nedostal, má za 14 dní další šanci. Tentokrát se sejdeme 18. května na zahrádce vinotéky Cellarius v Budečské ulici v Praze. Více informací najdete ve srazové diskutárně.

Reklama