I když často říkáme, že už máme po krk těch amerických slaďáků, ve kterých nás režiséři schválně dojímají k slzám, ukazují nám (jako v pohádkách) dobro vítězící nad zlem, bohaté mocipány s dobrým srdcem a napravené lotry, stejně nakonec do toho kina jdeme. I s kapesníkem, pochopitelně…
Právě teď se v zajímavých exteriérech severního Thajska točí romantický (a k tomu ještě dobrodružný) film „Beyond Borders“ v hlavní roli s Angelinou Jolie, již určitě znáte jako filmovou Laru Croft. Angelina hraje vdanou paničku, která se zamiluje do idealistického doktora (Clive Owen). Příběh se odehrává postupně v Londýně, Etiopii, Kambodži a Čečensku. Do Thajska (které ve filmu představuje Kambodžu), se štáb přesunul tento týden z Namíbie (ta „hrála“ Etiopii) a z Montrealu (tam se točil Londýn a Čečna). Film by měl mít premiéru kolem letošních Vánoc.
S Vánoci má co do činění další filmový projekt, ve kterém pro změnu bude hrát Angelinin manžel Billy Bob Thornton. Název komedie „Bad Santa“ by se dal volně přeložit jako Napravení zlého Mikuláše, protože pojednává o dvou chlápcích, kteří se převléknou za Santa Clause a jeho pomocníka nikoliv proto, aby nosili dětem radost, ale aby si naopak přilepšili loupežemi. Plány jim však zkříží osmiletý chlapeček, pod jehož vlivem alkoholičtí sukničkáři prohlédnou a uvědomí si pravý význam Vánoc. Billyho Boba jste naposledy mohli vidět třeba ve snímku „Bandité“.
Dobro se ale nekoná jen na plátně, nýbrž i v životě manželů Angeliny a Billyho Boba. Angelina jako dobrovolná pracovnice OSN navštěvuje uprchlické tábory v Africe, Pákistánu a Kambodži. Z posledně jmenované země také pochází chlapec, kterého manželé minulý měsíc adoptovali.
Reklama