Poté, co se Británie rozloučila s milovanou královnou-matkou, zase se pozornost médií soustředila na následníka trůnu prince Charlese a jeho dlouholetou přítelkyni Camille Parker Bowles. Mají se ti dva vzít? Co na to britští občané? V tomto smyslu vyzvídalo v posledních dnech několik nezávislých výzkumů veřejného mínění. Co z nich vyplývá? Více než polovina Britů dává Charlesovi a Camille své požehnání.
Podle výsledků šetření, jež inicioval list Sunday Mirror, si 52% obyvatel Velké Británie přeje, aby se Charles a Camille vzali. Výzkum zveřejněný v Sunday People dokonce uvádí 57% lidí, kteří jsou pro. Výrazně negativní postoj ke královské svatbě vyjádřilo podle Sunday Mirror 21% Britů, podle Sunday People dokonce 31%. Diskuse se vedou také kolem toho, zda by v případě, že Charles usedne na trůn, byla z Camille královna se všemi poctami k tomu náležejícími, či zda by byla „pouze“ královou manželkou. Rozhodně je ale veřejné mínění dvojici milenců nakloněno více, než kdy bývalo.
Historie vztahu Britů k Charlesově dlouholeté lásce Camille je poměrně barvitá. V době, kdy se nepohádkové manželství Diany a následníka trůnu bortilo jako domeček z karet, byla Camille už „u toho“, lépe řečeno v pozadí. Miláček lidu, princezna Diana prý dokonce jednou hořce poznamenala na její adresu: „V našem manželství jsme byli tři, takže tam bylo trochu přelidněno…“ V té době tedy rozhodně Camille nebyla nikterak in mezi poddanými… Otevřeně se ke svému vztahu (s do té doby pouze dávnou přítelkyní) Charles přiznal až v lednu 1999, kdy se spolu objevili před zraky veřejnosti a novinářů. Od té doby je Camille po princově boku vidět stále častěji, nezřídka také zůstává přes noc v některém s Charlesových sídel a také se pravidelně vídá s princovými syny Harrym a Williamem.
Datum případné veselky sice zatím nebylo ani naznačeno, ale i podle pozorovatelů blízkých britské královské rodině svatba dříve či později bude…
Reklama