Sian Thurkettle je celkem obyčejná pětadvacetiletá žena, která žije v městečku Rugby ve Velké Británii a nikdo by o ní nevěděl, nebýt její celoživotní lásky. Tou je vrásčitá postavička s vykulenýma očima a svítivým prstíkem. Sian totiž miluje E. T. Mimozemšťana natolik, že ho dodnes viděla již 773 krát a stále prý nemá dost. Podle listu Sun poprvé film Stevena Spielberga, který momentálně a monumentálně slaví své 20. výročí a comeback po celém světě, viděla ve svých pěti letech v kině v roce 1982.
„Lidé si myslí, že jsem blázen,“ říká E. T. fanatička. „Ale já ho zkrátka nikdy nemám dost. Pouštím si film doma na videu nejméně jednou za čtrnáct dní…“ Teď má Sian ale velkou radost z toho, že se E.T. vrátil do kin. Už si prý zakoupila měsíční permanentku do místního kina, takže může svůj oblíbený film (který ji mimochodem dodnes pokaždé rozpláče) vidět, kdykoli se jí zachce. Kromě toho má tato mladá žena doma více než 80 figurek E. T. a také nejméně 300 různých předmětů a tiskovin, které se nějakým způsobem váží k ošklivému mimozemšťánkovi.
Sianinou vášní poněkud trpí její manžel George, který deníku Sun sice řekl, že se mu film „E. T. – Mimozemšťan“ líbí, ale že ho viděl už asi stokrát. A pokud by měl mluvit sám za sebe, raději by se podíval na nějakého Jamese Bonda…

I u nás mohou diváci oslavit 20. výročí Spielbergova hitu „E. T. – Mimozemšťan“ a, protože v rámci celosvětové obnovené premiéry dávají naše kina tento film od 28. března 2002. Další generace milovníků sci-fi tak má šanci sledovat dojemný příběh o upřímné dětské náklonnosti k ošklivému, ale moudrému návštěvníkovi z cizí planety, který se zapomene na Zemi. Film je nově počítačově upraven a trvá o 11 minut déle, byly provedeny drobné dějové úpravy a hudba J. Williamse (oceněná jedním ze 4 Oscarů, které film utržil) byla digitalizována. Takže si na své přijdou údajně i ti, kdo film už dávno viděli…

Více informací o filmu „E. T. – Mimozemšťan“ a obrázky najdete na oficiálních stránkách snímku v češtině nebo v originálu.
Reklama