I když každoroční předávání Oscarů je především velkou přehlídkou filmové tvorby, berou tuto akci přítomní i diváci také jako přehlídku modelů a vlasových kreací. Přesto se pokaždé některé z přítomných dam „povede“ pořádný módní kopanec. Kdo byl na letošních Oscarech za strašidlo podle populárního společenského magazínu People?
Ač obvykle patří k nejlépe oblečeným ženám ve společnosti, vyrazila tentokrát Gwyneth Paltrow na rudý koberec za „popelku“. Vypadalo to, jako kdyby před ceremoniálem neměla čas ani se pořádně nalíčit a učesat, natož obléknout. Vlasy stažené do drdolu, ztrhaný obličej a šaty bez kouska šmrncu…
I snoubenka Paula McCartneye, Heather Mills, se ocitla na pomyslné černé listině oscarových hostů. Druhdy elegantní štíhlá blondýnka to trochu přehnala s otevřeností a navlékla na sebe černý krajkový model, ve kterém vypadala tak trochu jako Chytrá Horákyně.
Něco na té Cameron Diaz určitě je, ale rozhodně to nejsou její šaty, které si letos oblékla na předávání zlatých sošek. Další půvabná blondýna a další módní trapas – podle kritiků z People je její nevkusná květinová záležitost skutečně velmi vzdálena tomu, o čem se dá hovořit jako o módním šatu. Nicole Kidman byla sice jednou z nominovaných na Oscara za nejlepší hlavní ženskou roli, ale také si mohla v klidu zasoutěžit o nejnevkusněji oblečenou herečku na předávání. Doprovázena svou sestrou Antonií si na sebe hvězda snímku Moulin Rouge vzala vyšisované šifonové šatičky od Chanel, ve kterých vypadala jako bledulka. Nic nezachránil ani diamantový náhrdelník od Bulgariho, který jistě nebyl levný, ale Nicole šarmu nedodal…
Mezi dalšími kandidátkami na „Miss Strašidlo“ byly podle magazínu také Jennifer Lopez nebo Jennifer Connelly (oceněná za nejlepší ženskou vedlejší roli – ve filmu Čistá mysl).
K naopak nejlépe oblečeným patřila například Kate Winslet, Jodie Foster, Sissy Spacek, Glenn Close nebo Reese Witherspoon.
Reklama