Jsou manželství, která se nepovedou a dlouho netrvají. Po svatbě někdy vyplavou na povrch charakterové vlastnosti nebo zlozvyky, které jeden z manželů až do dne D úspěšně tajil, případně dojde k rozporům v oblasti životního stylu, úklidu, výchovy dětí, trávení dovolené, zacházení s finančními prostředky nebo – a to dost často – v sexu. Ale že by si jeden z novomanželů svůj krok rozmyslel prakticky druhý den po svatbě, to se hned tak nestává.
Muž jménem Michael Shiels tuhle smůlu měl. Loni si v Irsku vzal za ženu dívku jménem Rose, která den po svatbě prohlásila, že si své rozhodnutí rozmyslela a že se chce dát rozvést. Michale byl z toho jelen, nejen proto, že podle jeho slov „tahle Rose nebyla tou, kterou miloval a o které si myslel, že si jí bere za ženu“, ale také proto, že za svatbu a líbánky vysolil 10 000 dolarů. S tím, že ztratil ženu, by se ještě smířil. Ale o peníze přijít nehodlá, a tak milou Rose zažaloval a bude se s ní soudit. O peníze a o duševní strádání, které zažil díky jejímu nezodpovědnému chování.
Pozoruhodné je, že se během sbírání informací pro soudní spor ukázalo, že Rose je něco jako „nevěsta na útěku“. Svého prvního manžela také opustila den po svatbě…
Reklama