Svatba patří většinou k nejkrásnějším životním okamžikům, byť mnohdy bývá počátkem galejí. Nastanou-li rozpory za rok, za dva, za deset, nejde o nic zvláštního – vždyť rozvodem dnes končí takřka každé třetí manželství. Za kuriózní však lze považovat manželství končící dnem sňatku, ba hodinou sňatku, přičemž se navíc nejedná o rozchod „dohodou“, nýbrž jatka. V australském městě Adelaide tak například nedávno skončil jeden svatební obřad. Třiadvacetiletá panna nevěsta Belinda Streetová si při chůzi k oltáři přišlápla na schůdcích vlečku, spadla a skončila se zlámaným vazem v místní márnici. Ženicha odvezli s infarktem.
Na svatbě Patricka Johnsona (34) a Cindy Ellisonové (32) z New Yorku zase nechybělo požehnání baptistického duchovního ani hostina o šestnácti chodech, k níž zasedlo přes osmdesát hostů. Došlo však jen na podávání chodu šestého. Dalšímu zabránila mela. – Panna nevěsta dvě hodiny po obřadu přistihla ženicha s rukama za výstřihem jedné z družiček. Vzala nůž na dorty a zabodla ho novomanželovi hluboko do hýždí. On se stačil otočit a vysypat jí na hlavu mísu makarónů s parmazánem. Pak odpadl.
V Kanadě pro změnu o svatební noci uhryzla dvaadvacetiletá Nicole Meadowsová svému sedmadvacetiletému novochoti při líbání část jazyka, kterou vzápětí vyplivla a spláchla do záchodu, takže mu nemohli pomoci ani plastičtí chirurgové případnou replantací. Újma na zdraví je o to výraznější, že poškozený pracoval jako aukční vyvolávač a nyní jen nesrozumitelně žvatlá.
Zvláštní kapitolu minutových manželství představuje případ čtyřicetileté Pat Hintonové z Birminghamu. – Má za sebou už deset oficiálních sňatků a rozvodů a ještě si stačila odsedět trest za bigamii. Její poslední svatba končila žádostí o rozvod hned následující ráno. Při zevrubné prohlídce těla nového manžela totiž zjistila, že má na předkožce penisu vytetovaného motýlka, což se jí prý hnusí.
Reklama