Znáte ten pocit, kdy jste v práci, právě jste se vrátili z oběda a sedíte bezvládně nad klávesnicí počítače, oči se vám klíží a písmenka na monitoru se spíjejí do jediného rozmazaného obrazce? Prostě pracovní aktivita nic moc. Někdy pak trvá i hodinu či dvě, než se trochu seberete a začnete zase aktivně fungovat. Což o to - když práce není moc, nebo když vás je na jeden úkol víc, tak se to ještě dá zmáknout. Pokud se ale práce kupí a kupí, začíná být zle…
To si před dvěma lety uvědomili činovníci severoněmeckého městečka Vechta, kteří umožnili lidem pracujícím ve státní správě odejít po obědě na dvacet minut domů dát si šlofíka, schrupnout si na křesle v práci nebo si jinak odpočinout. Podle slov mluvčího radnice Franka Kaethlera se tak město snažilo vyřešit problém, že práce bylo moc a lidí málo, stejně jako peněz na přijetí posily. „Nejdříve se lidi na náš nápad dívali skepticky,“ přiznává mluvčí. „Ale pak se to ujalo a dnes jsou spokojenější a práce jim jde lépe od ruky.“ Aby si zaměstnanci ve vymezeném čase opravdu pořádně odpočinuli, dostali navíc od místní zdravotní pojišťovny kursy odpočívání.
Co myslíte, nebylo by fajn upozornit vašeho zaměstnavatele na pokrokové řešení od našich sousedů a iniciovat na vašem pracovišti nějaký podobný projekt?
Reklama