Začalo to jako recese mezi kamarády po plzeňských hospodách, teď ale skupina Děda Mládek Illegal Band hraje jeden koncert za druhým a vydává desky. Ve středu v poledne bude hostem on-line rozhovoru internetových deníků Žena-in a Novinky Marcel Macek neboli Mersí, frontman kapely, která zlidovělé písničky jako Jožin z bažin, Hlásná Třebáň je krásná apod. převlékla do funk-rapového kabátu.
Kapela vznikla někdy před čtyřmi lety v Plzni. Postupně se popularita revivalové a odvazové skupiny rozšířila nejen po celém západočeském kraji, ale do celé republiky a dokonce i za hranice – na Slovensko. Ze začátku hráli muzikanti písničky Ivana Mládka „na černo“, proto také slovo Illegal v názvu. Ale zhruba půl roku poté, co začali koncertovat, navštívili svůj vzor v šatně při jeho plzeňském vystoupení a dostali jeho požehnání. Došlo to dokonce tak daleko, že kapela s Ivanem Mládkem natočila něco pro rozhlas a také spolu vystoupili na koncertech.
Sami o sobě členové kapely Děda Mládek Illegal Band říkají, že nejsou tak typický revival, protože písničkám Ivana Mládka dávají moderní kabát a začleňují do nich prvky rapu a funky, což jsou styly, které jim jsou blízké. To oceňují i posluchači, z nichž ti nejmladší vlastně ani netuší, že se jedná o nějakou parodii, protože písničky jako Jožin z bažin nebo Pochod Praha-Prčice slyšeli v podání „Illegálů“ vlastně poprvé. :-) Celé je to hlavně o legraci a radosti z hudby. Sami muzikanti z kapely říkají, že kdyby je to přestalo bavit, tak toho nechají, i kdyby byli zrovna kdovíjak úspěšní… No, uvidíme. Každopádně jim teď úspěch docela hrozí. Za rok 2001 byli nejprodávanější skupinou (prodali více než 50 000 nosičů) a stále se drží na špici prodejů. Premiéra nového alba se chystá na 17. března do pražské Lucerny. Podle informací z B&M Music bude nová deska obsahovat kromě další porce „mládkovských coververzí“ i několik speciálních bonusů. Skalní fanoušci některé z nich (např. Slavíci z Madridu) již znají v koncertní podobě.
Rozhovor začíná zítra v poledne, ale své otázky můžete pokládat už teď!
Reklama