V rubrice Drby na Ženě-in se občas píše o svatbách. O svatbách celebrit českých i světových. Tentokrát jde ale o něco docela jiného. Svatba, která se odehrála v pátek ve 13 hodin v obřadní síni Libeňského zámečku v Praze 8 byla totiž úplně jiná než ostatní. Tahle svatba byla Ženy-in.
Ještě ráno to v redakci vypadalo skoro stejně jako každý jiný pracovní den. Bušili jsme do počítačů, žhavili telefony a pili kafe. Nevěsta Klára se nechtěla nechat vyhnat od klávesnice a teprve krátce před polednem jsme ji přesvědčili, že by se už opravdu měla začít oblékat. Ačkoliv ženské osazenstvo redakce Kláru dlouho dopředu přemlouvalo, aby si půjčila na svůj velký den „princeznovské“ šaty, nakonec se rozhodla pro stříbřité mini bez rukávů, které jí mimochodem moc slušely. Jako účes zvolila decentní drdůlek s několika vetknutými bílými kytičkami. Co se týká ženicha, ten zvolil taktiku pasivní rezistence, takže ještě necelou hodinu před obřadem seděl u kafe a cigarety v kuchyni a četl noviny. Naivně si myslel, že tak všem přítomným vnukne myšlenku, že svou vlastní svatbu pokládá za malicherný formální úkon nehodný větší pozornosti. Nikdo mu na to ale neskočil, všichni viděli pohnutí v jeho očích a třes jeho ruky s hrnkem kávy, takže se nakonec i on začal házet do gala. Gala = tmavé kalhoty a tmavá košile, celkem oholená tvář a pár tahů hřebenem. :-)
Snoubenci si přáli svatbu malou (rodiče a příbuzní dostali pozvání až na večerní párty) a rychlou (pan oddávající na zámečku to vzal na jejich přání opravdu letem světem). Své „ano“ ale pronesli předpisově, předávání prstýnku nevynechali a polibek ani trochu neošidili. Oběd za přítomnosti svědků (ženichovi byl za svědka náš programátor Márty) a ostatních členů redakce se odehrál v restauraci Bloody Freddy na Starém městě. Velkolepá párty pro mladé i staré, rodiče, příbuzné a kamarády, začala těsně po setmění v karlínské hospůdce Joshua. Jedly se voňavé řízečky nevěstiny maminky, kuřecí stehýnka nevěstina tatínka, smradlavá pivní pomazánka a další perly studené kuchyně Věrušky (chůvy půlročního Alberta). Taky se pilo. A taky se tancovalo.
Exkluzivně pro Ženu-in: ze svatební noci toho novomanželé moc neměli, protože jako správní hostitelé zůstali na mejdanu až do samotného konce (tedy do bílého rána).
Hodně štěstí, lásky a tolerance přeje Kláře a Krizákovi celá dojatá redakce Ženy-in
Reklama