Žijící hudební legenda, šedesátiletý americký písničkář Bob Dylan, se podle středečního vydání Daily Variety chystá zaútočit na Oscara. Loni ho dostal za muziku k filmu, tentokrát se ale má v titulcích objevit jako herec. Podle informací zveřejněných v článku bude hrát hlavní roli právě připravovaného snímku o potulném muzikantovi, kterého jeho bývalý manažer vykoupí z vězení, aby mohl zahrát svůj poslední koncert. Ve filmu by měla být slyšet i Dylanova hudba, ale není ještě jisté, zda to budou starší kousky, nebo skladby speciálně stvořené pro tento film.
Snímek by se měl začít točit v červnu a podle informací Daily Variety jedná produkce s umělci zvučných jmen, kteří by se měli objevit na plátně po boku legendárního písničkáře. Ten si už práci před kamerou vyzkoušel několikrát. V roce 1973 hrál jednu z vedlejších rolí ve westernu "Pat Garrett a Billy the Kid“, o pět let později se objevil ve filmu "Renaldo a Clara", na jehož scénáři se podílel, a v roce 1987 hrál ve snímku Richarda Marquanda „Hearts of Fire“.
I kdyby ale Bob Dylan tuhle novou práci nevzal, určitě by se ještě nechystal do důchodu. Dylanova kariéra teď zažívá jeden z velkých comebacků, když jeho poslední album „Love and Theft“ bylo nominováno na Grammy hned ve třech kategoriích, včetně nominace na album roku. Ocenění nakonec získalo v kategorii Současné folkové album.
Reklama