Dokonalá iluze lesní mýtinky podpořená špičkovou technologií imaginace větvoví i pařezí, s lunárními projekcemi a použitím dynamiky cvičené lesní zvěře i vůně… Tak by měla podle zpráv z vydavatelství B&M Music vypadat světová premiéra prvního a dost možná i posledního open air turné v krytých prostorách. Pod střechy velkokapacitních sálů a sportovních hal největších českých a moravských měst vyrazí populární skupina MIG 21 na přelomu března a dubna 2002.
Pokud vás hudba skupiny MIG 21 nenechává chladnými, neměli byste si nechat tuhle akcičku ujít. Osobitá hudba a ještě osobitější humor skupiny MIG 21 s frontmanem Jirkou Macháčkem si získává stále více a více nadšených posluchačů, kteří svým zájmem přispěli k tomu, že album „Snadné je žít“ získalo už platinovou desku. Kromě toho je MIG 21 nominován na cenu Akademie populární hudby Anděl 2001 v kategoriích objev roku, skladba roku a videoklip roku. Není se co divit. Tohle tady opravdu ještě nebylo :-)
V současné době můžete vidět v televizi vidět videoklip k písničce „Slepic pírka“ (mimochodem singl s touhle nahrávkou vstoupil již po dvou týdnech do Top 20). Zemitě a zemědělsky pojatý videoklip "Slepic pírka" se točil ve vesnicích a polích na Příbramsku a Sedlčansku. Režisérem a kameramanem v jedné osobě byl fotograf Stanislav Merhout. Ačkoliv klip trvá pár minut, bylo celkem natočeno přes 9 hodin materiálu, jehož nelehký střih si vzal za své Pavel Hrdlička (trumpetista a klávesák MIG 21). Titulní roli cikánky ztvárnila temperamentní Helenka Poláková, t. č. redaktorka Českého rozhlasu. Kompars - nefalšovaní cikáni pocházející z pražského žižkovského Haarlemu - nezapřel svůj naturel a nefalšovaně popíjel tequilu na autentickém večírku u táboráku.
ete-li se dovědět víc o skupině MIG 21 a o nadcházejícím turné, podívejte se na podivuhodné internetové stránky www.mig21.cz.
Reklama