Čokoládová kráska a supermodelka Naomi Campbell se v pondělí ocitla před soudem. Ne proto, že by něco provedla. Ale proto, že žaluje britský list Daily Mirror za veřejné propírání podrobností z její protidrogové léčby, jíž podstoupila v Londýně.
Naomi se před časem rozhodla řešit svou závislost na drogách a vyhledala pomoc anonymního zařízení v Londýně. Asi rok se jí dařilo své návštěvy terapeutických sezení utajit před zvědavými nosy bulvárních novinářů. Loni v únoru však Daily Mirror dostal avízo (podle právníka Naomi Campbell ji zradil někdo z jejího okolí) a uveřejnil článek o podrobnostech modelčiny léčby i s její fotografií, pořízenou ve chvíli, kdy odcházela z dalšího sezení.
Naomi, o které je známo, že se snadno nechá vyvést z konceptu a že je velice prchlivá, se rozhodla podat na noviny žalobu. Viní je, že svým jednáním narušili nejen její soukromí, ale také průběh léčby. U londýnského soudu v pondělí prohlásila, že kladla velký důraz na anonymitu svého léčení, která však byla přičiněním článku zcela zničena. „Anonymita byla pro mě během sezení velmi důležitá,“ uvedla Naomi. „protože jedině díky ní jsem byla schopna vyjádřit upřímně své pocity a podělit se o své zkušenosti s ostatními.“ Podle slov jejího právníka článek křehkou modelku poškodil, šokoval, rozčílil a ublížil jí.
Tento případ je jedním z mnoha, které se v poslední době vyrojily v oblasti showbusinessu. Zdá se, že už si slavné hlavy nechtějí nechat líbit ztrátu soukromí a čmuchání v jejich osobních záležitostech, což ještě před časem bylo pokládáno za samozřejmou daň popularitě…
Reklama