V poslední době je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců. Režiséři ho rádi obsazují a diváci i kritika ho rádi vidí na plátně. Výsledkem je nejenom slušný plat, ale také lecjaké hodnotné ocenění. Kromě toho, že Russell Crowe dostal vloni Cenu Akademie za hlavní mužskou roli ve velkofilmu Gladiátor a letos v lednu Zlatý Glóbus za roli schizofrenního vědce ve snímku Čistá duše, bude letos pravděpodobně potřetí za sebou nominován na Oscara (opět za bravurní herecký výkon ve filmu Čistá duše).
Russell Crowe je dodnes v Hollywoodu tak trochu za exota. Narodil se na Novém Zélandu a ve čtyřech letech se s rodiči přestěhoval do Austrálie. Ta je pro něj dodnes místem, kam se rád vrací a kde se ze lva hollywoodských salónů mění v kovboje v kostkované košili, který s láskou pečuje o své početné stádo dobytka.
Kolegové i spolupracovníci si Russella cení jako velice inteligentního a osobitého člověka, který umí prosazovat své názory, ale dovede i přijmout mínění jiných. Je to rozený bavič, rád si posedí s lidmi v hospůdce a vykládá fóry. Jeho neučesaný „buranský“ vzhled s rozčepýřenými vlasy a několikadenním vousem mnohé hollywoodské ulízance pobuřuje, ale jiní kvůli němu Crowea uznávají. Ženy ho milují, ale zdá se, že pro samou práci pořád ještě nenašel tu pravou. A to už je mu 38 let. V rozhovoru pro únorové číslo magazínu USA Weekend se přiznal, že by byl rád otcem, ale že na to jsou (jak známo) potřeba dva. „Docela jsem se v posledních letech zklidnil a myslím, že bych byl dobrý táta,“ říká Crowe, který sám byl podle svých slov zlobivý syn. „Dost jsem o tom v poslední době přemýšlel. Ale když to spočítám, tak i kdybych se zítra oženil a měl dítě, bude mi skoro šedesát, až dosáhne dvaceti let věku. Upřímně musím říct, že mě to děsí…“
Reklama