Zpěvačkám jako ona se říká stálice. Její písničky poslouchali naši rodiče a možná i prarodiče, a my se dneska přistihujeme přitom, že si při poslechu rádia v autě prozpěvujeme „…dívka, která spí jen tak…“ nebo „…měli jsme se poznat dřív, zdá se mi…“. Marie Rottrová oslavila loni na podzim šedesátku a vydala novou desku. Nejen o své práci, ale i o svém pohledu na život a na lásku si s vámi přijde povídat ve středu 13. února jako host dalšího on-line rozhovoru internetových deníků Žena-in a Novinky.
Marie Rottrová se narodila před šedesáti lety ve znamení Štíra v Hrušově na Severní Moravě. Po gymnáziu byla tři roky zaměstnána jako úřednice v České spořitelně. Zpívat začínala amatérsky s rockovou skupinou Samuel a soulovým seskupením Majestic, profesionálně se objevila v roce 1969 jako zpěvačka skupiny Flamingo. Popularita Marie Rottrové v sedmdesátých a osmdesátých letech stoupala, objevovala se stále častěji v televizi a v rozhlase, dvakrát byla časopisem Melodie vyhlášena Zpěvačkou roku (v roce 1976 a 1981). V druhé polovině 80. let žila s manželem v Německu, ale po roce 1989 se opět objevuje na české scéně jako sólová zpěvačka. Za svou dosavadní kariéru natočila téměř dvacet alb a 65 singlů. Její CD Podívej, které vyšlo na konci minulého roku, obsahuje nové nahrávky i remaky starších věcí. Producentsky se na desce podíleli Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský ze skupiny Neřež, několik textů napsal pro Marii její kamarád Jarek Nohavica, autorsky přispěla i Zuzana Navarová a další umělci.
Marie Rottrová má dva dospělé syny, je vdaná a od roku 1985 bydlí v Praze. Má dogu jménem Astra a kvůli tomu, že je pečlivá panička, si v září loňského roku poležela v nemocnici se zápalem mozkových blan. Podle lékařů byla infikována klíštětem, které rukou vyndávala své fence z kožichu. Nepříjemné onemocnění, při kterém zpěvačka prý zhubla pět kilo, a rekonvalescence jí však nezabránily na konci roku uskutečnit plánované koncerty propagující nové album. Dodejme ještě, že kritika i posluchači nový hudební počin Marie Rottrové uvítali velmi příznivě a v souvislosti s jejím zpěvem se objevily výroky jako „rafinovaná melodičnost a zpěvaččin hlas plný tlumených barev“, „výrazová pestrost“ „něha a vášeň“…
Zajímá vás, jak se dívá Marie Rottrová na svoji pěveckou kariéru? Jak to dělá, že je pořád tak šik? Jak se jí líbilo žít v Německu? Kdy vyjde její další deska? Jestli bude slavit Valentýna a jakou roli v jejím životě hraje láska? Připojte se k rozhovoru, který začne na internetovém magazínu Žena-in už tuto středu v poledne. Své otázky ale klidně můžete posílat už TEĎ!
Reklama