Těžko může existovat pro kohokoliv z filmového průmyslu větší a hodnotnější trofej, než je soška jménem Oscar. Není to cena, kterou si strčíte někam do skříně nebo do komory. Oscar musí být viděn. Ani americká herečka Whoopi Goldberg určitě před svými návštěvami neschovávala Oscara, kterého v roce 1990 obdržela za vedlejší ženskou roli v romantické komedii Duch. Za těch víc než jedenáct let se jí však zřejmě zdál trochu omšelý a ušmudlaný, tak se dohodla s Americkou filmovou akademií, že pošle sošku zpátky a oni ji nechají vyčistit.
Minulý pátek byl Oscar zabalen a poslán prostřednictvím UPS z akademie do dílny, kde byl vyroben, aby ho dali trochu do pucu. Tam však ke všeobecnému zděšení dorazila už jen prázdná krabice. Že by duch? Těžko, sošku si někdo prostě „vypůjčil“ z přepravního kontejneru zasilatelské firmy. Ale asi se dotyčnému moc nelíbila, protože ji odhodil do odpadkového koše na letišti Ontario v Kalifornii, kde byla v úterý nalezena mužem z ochranky.
Oscar byl pak neprodleně vrácen do akademie, odkud putoval zpět k majitelce. Ta si totiž po zmíněné zkušenosti plány na vyčištění své trofeje nadobro rozmyslela. „Oscar už víckrát neopustí můj dům,“ prohlásila Whoopi, která zřejmě usoudila, že je lepší umolousaný Oscar než žádný.
Podobně záhadně jako hereččin Oscar zmizelo už před dvěma lety 55 fungl nových sošek během cesty z výroby do sídla akademie. Až na tři byly i tito Oscarové později nalezeni poblíž odpadkového koše v Los Angeles.
Reklama