Populární a krásné ženy to nemají snadné. Jejich soukromí se totiž občas stává cílem vášnivých fanoušků a různých podivínů. Jeden takový se nedávno kvůli své náklonnosti k blondýnce Meg Ryan dostal až před soud.
Třicetiletý John Michael Hughes se před několika týdny vloupal do domu Ryanových v Malibu, kde údajně čekal na svou snoubenku Meg. Problém byl pouze v tom, že Andrea a Tomas Ryanovi, kterým dům patří, nemají s populární herečkou kromě jména nic společného. Proto se jim i policii těžko věřilo povídačkám pana Hughese o tom, že mu jeho snoubenka Meg zapomněla dát klíč pod rohožku, takže se musel do domu vloupat oknem vedoucím do koupelny. Manželé našli povedeného snoubence ve své kuchyni, jak oblečen do černého oděvu a rybářského klobouku jí jejich jídlo a pije jejich pivo. Přivolaná policie lupiče šoupla za katr a byl obžalován z vloupání a neoprávněného užívání cizích věcí.
I když Meg Ryan v domě nebydlí, přesto byla historkou dost šokovaná a u soudu vyjádřila svoje obavy o bezpečnost svou a své rodiny v případě, když bude J. Hughes chodit po svobodě. Podařilo se jí dosáhnout alespoň soudního příkazu, který falešnému snoubenci zakazuje přiblížit se k Meg na 150 yardů, rovněž mu bylo zakázáno vyskytovat se v blízkosti domu manželů Ryanových v Malibu.
Podle policejních záznamů se tentýž muž v prosinci 2000 pokoušel vjet do texaského ranče amerického prezidenta Bushe pod záminkou, že veze dopis. Dál se však nedostal, protože kontrola u brány v jeho autě nalezla několik střelných zbraní. Za tento „výstřelek“ si Hughes odseděl půl roku ve vězení, zaplatil pokutu 1 000 dolarů a ještě byl poslán do psychiatrické léčebny na pozorování. Lékaři však zřejmě usoudili, že po světě chodí i větší blázni, a poslali ho za čtyři měsíce domů.
Meg sice může být ráda, že výtržník ani nevěděl, kde bydlí, ale stejně jí jistě není dobře po těle, když si představí, že by se po jejím domě motal takovýhle podivín. Už proto, že je rozvedená a nemá ani přítele, jehož přítomnost by mohla případnou nevítanou návštěvu odradit. Snad by pomohlo, kdyby si pro jistotu pořídila velikého hlídacího psa…
Reklama