Dalším hostem pravidelného středečního on-line rozhovoru, který připravují internetové deníky www.zena-in.cz a www.novinky.cz, bude šarmantní Francouzka, která si už před více než dvaceti lety zvolila naši zemi za svůj domov. Herečka, automobilová závodnice a žena s velkým srdcem Chantal Poullain si s vámi bude povídat ve středu v poledne.
Narodila se v roce 1956 v Marseille v umělecké rodině. Její rodiče jsou výtvarníci, ona si po studiu na katolické škole zvolila herectví, které studovala na Divadelní akademii v Ženevě. V roce 1978 se v Ženevě seznámila se svým budoucím manželem Bolkem Polívkou. Ačkoli se za pár dní chystala odletět do Ameriky, změnila radikálně své plány a následovala Bolka do Československa. Naučila se česky a své osobité herectví uplatnila na prknech mnoha zdejších divadel (Brno, Hradec Králové, Praha) i ve filmu nebo v televizi. Určitě jste ji viděli jako nezapomenutelnou královnu v Šaškovi a královně, hrála ve filmech Kopytem sem, kopytem tam, Don Gio, Hrad z písku, Vyhnání z ráje a dalších. Chantal se také už dlouho angažuje v charitativní oblasti, založila nadaci Archa Chantal, která se snaží zpříjemnit dětem pobyt v nemocnicích. Je výborná řidička, což dokazuje mj. na brněnském okruhu v Poháru osobností za volantem fordky. S Bolkem Polívkou má třináctiletého syna Vladimíra.
Chantal Poullain miluje moře a přístavy, jak také jinak, když jejím rodištěm je Marseille. Každý rok se snaží vracet se na delší čas do Francie, kde čerpá energii z moře, jak sama říká. Po svých rodičích zdědila výtvarné vlohy, což dokazuje i její domov, který si celý navrhla a zařídila sama. Má ráda barvy, staré věci a pohodu. Neustále bojuje s časem, ale její syn Vladimír je pro ni nejdůležitější.
Zajímá vás, jestli se Chantal stýská po moři, co jí vadí a co se jí naopak líbí na České republice, proč už s Bolkem nejsou spolu, proč se pustila do časově náročné charitativní práce? Na vaše otázky bude půvabná herečka odpovídat už tuto středu v poledne, ale klidně můžete svůj dotaz poslat už TEĎ.
Reklama