V neděli se v Pasadeně sešla hromada osobností filmu, hudby a televizní tvorby při příležitosti vyhlášení vítězů 28. ročníku ankety „People´s Choice“, která je organizována nezávislým Gallupovým výzkumným ústavem a která proběhla od listopadu 2000 do října 2001.
Podle očekávání si vavříny opět odnesly stálice. V kategoriích Nejlepší herec v dramatické roli a Nelepší filmový herec zvítězil Tom Hanks, a to i přesto, že za uplynulý rok nebyl uveden ani jeden nový film, ve kterém by hrál, takže zřejmě ještě stále sklízí úspěchy za svou roli Trosečníka. Nejlepší filmovou herečkou je opět Julia Roberts, která toto ocenění v anketě získala již po osmé. Velkým překvapením byl vítěz kategorie Nejlepší herec v komediální roli, jímž se stal dle mínění diváků Eddie Murphy. Pro něj (na rozdíl od Julie) to bylo poprvé, co mu „lid“ dal takovou důvěru. Jako nejlepší film byl zvolen Shrek, který za sebou nechal i favorizovaný Pearl Harbor. Trháky jako Pán prstenů nebo Harry Potter a kámen mudrců bohužel do souboje nezasáhly, neboť se objevily až po ukončení ankety.
V rámci televizní tvorby samozřejmě opět zazářila manželka Brada Pitta Jennifer Aniston, stejně jako v kategorii seriálů neměli Přátelé konkurenci. Jen o několik dní později, v úterý, měla Jennifer v Los Angeles malou dopravní nehodu při které byla lehce zraněna, ale údajně to nijak neohrozí další natáčení seriálu. Nehodu nezavinila herečka, ale řidič Volkswagenu, který do jejího Jaguáru vrazil na Sunset Boulevard. Škoda na vozidlech prý není nijak veliká a Jennifer, ačkoliv si stěžovala na bolest, odmítla ošetření záchranky a rozhodla se vyhledat svého lékaře.
Ale zpět do Pasadeny. V dalších kategoriích například zabodovali: Faith Hill a Garth Brooks jako Nejlepší muzikanti nebo N´SYNC jako nejlepší kapela. Co se týká televizních pořadů založených na skutečnosti, vyhráli samozřejmě Survivors.
Reklama