Zdá se, že rok 2001 byl pro skupinu U2 velmi úspěšný. Nejen že se vydařilo koncertní turné při příležitosti vydání alba „All That You Can´t Leave Behind“, nejen že byl v Bruselu zpěvák Bono zvolen Evropanem roku za své charitativní počiny, teď je ještě skupina U2 nominována na Grammy snad ve všech kategoriích, které přicházejí v úvahu.
Samozřejmě je to kategorie Album roku (spolu s alby: India.Arie – „Acoustic Soul“, Bob Dylan – „Love and Theft“, OutKast – „Stankonia“ a albem „O Brother, Where Art Thou?“, které natočili různí umělci). Pak mají ještě U2 svá želízka v ohni v kategoriích Nahrávka roku (skladba "Walk On") a Písnička roku ("Stuck In a Moment You Can't Get Out Of") a jsou samozřejmě také nominováni v kategorii Rockové album roku.
V nominaci na nejlepší popové album jsou: Nelly Furtado (Whoa, Nelly!), Janet Jackson (All For You), Elton John (Songs from the West Coast), 'N Sync (Celebrity) a Sade (Lovers Rock). Na titul Písnička roku byly kromě písně U2 "Stuck In a Moment You Can't Get Out Of" nominovány skladby: "Drops of Jupiter" (Train), "Fallin'" (Alicia Keys), "I'm Like a Bird" (Nelly Furtado) a "Video" (India.Arie).
44. předávání výročních cen Grammy proběhne 27. února ve Staples Center v Los Angeles a bude živě vysíláno televizní společností CBS.
Reklama