V podivnou frašku se změnil let společnosti United Airlines z New Yorku do Buenos Aires dvě hodiny poté, co letadlo vzlétlo z Kennedyho letiště. Zmatek a pravděpodobně i obavy cestujících a posádky vyvolal newyorský číšník Rodrigo Deambrosio, který se choval neurvale, nadával posádce a odmítal si sednout na své místo. Když mu palubní personál řekl, že letadlo přistane na nejbližším letišti a výtržník bude vyhozen a předán policii, začal Rodrigo močit na sedadla.
To už bylo moc i na asertivně cvičenou posádku, která neukázněného pasažéra izolovala a držela u něj stráž až do neplánovaného přistání v Miami. Aby toho nebylo málo, přidal Rodrigo k urážkám také výhružky, že letadlo i se všemi lidmi na palubě nikam nedoletí, protože se promění v ohnivou kouli. Prohlásil, že jako číšník měl možnost najít způsob, jak prostřednictvím cateringu dostat na palubu vše, co je k takové akci potřeba.
Naštěstí se ale nic z jeho hrozeb neuskutečnilo a Deambrosio byl na letišti v Miami předán úřední moci. Nic mu nepomohlo ani přiznání, že před letem vypil nějaký alkohol, snědl prášky na spaní a užil kokain. Prý mu za jeho letadlový výstřelek hrozí až 20 let vězení. Není divu. Vždyť na jakékoliv nenormálnosti kolem letadel je teď americká policie a justice více než citlivá.
Reklama