Zdá se, že nic není, jak bývávalo. Ani Amerika už není tou vyhlášenou zemí svobody, kde si můžete obléknout, co vás napadne, a jít v tom, kam vás napadne. Pokud například máte rádi kožichy, může se vám stát, že vás nepustí do některého z nejmondénnějších nočních klubů na Manhattanu. Jako se to stalo třeba bývalému příteli krásné Jennifer Lopez hip-hopové hvězdě Seanovi „Puff Daddy“ Combsovi. Když se oblečen ve zvířecí srst vypravil do klubu Spy, kam si ráda vyrazí nejedna celebrita, dozvěděl se, že v kožichu se dovnitř nesmí. Majitelé klubu ve spolupráci s ochránci zvířat vyhlásili svoje vlastní pravidla, která přikazují hostům vrátit se s kožichem zpátky do limuzíny nebo sporťáku a nechat ho pěkně tam. A nebo se rovnou vypravit na tah oblečen v něčem slušném a politicky akceptovatelném. Zatímco Sean nařízení uposlechl, některé hvězdy – například modelka Naomi Campbell – se u vchodu pořádně rozčílily a a dovolávaly se policejní asistence při uskutečňování svých občanských svobod.
Zatímco ochránci zvířat prohlašují, že není etické jít se bavit do klubu a být přitom omotán nějakou hnusnou zdechlinou, právníci říkají, že toto nařízení klubu je pokrytecké a navíc odporuje právu, protože svoboda v oblékání je jednou z přirozených občanských svobod.
Majitelé konkurenčních klubů si ťukají na čelo a říkají, že je jim fuk, co jejich hosté nosí na sobě. Ochránci zvířat jsou rádi, že mají zastání i na Manhattanu. A majitelé kožichů asi budou muset před odchodem na pařbu víc přemýšlet o tom, co si vezmou na sebe…
Reklama