Rok 2001 byl pro Nicole Kidman ve znamení potíží ve sféře vztahů (tiskem tolik propíraný rozvod s hollywoodskou hvězdou Tomem Cruisem), zato po pracovní stránce se jí více než dařilo. Zazářila ve snímcích Moulin Rouge a The Others, navíc se s coververzí Sinatrova duetu Somethin´Stupid (N. Kidman a Robbie Williams) umístila v období Vánoc na špici britské hitparády a dalších žebříčků.
Teď přichází čas na pocty. A ty Nicole nejspíše neminou. Každopádně je nominována na prestižní cenu Zlatý Globus v kategorii nejlepší herečka, a to hned dvakrát. Za dramatickou roli v The Others a za muzikálově-komediální roli v romantickém filmu zasazeném do Paříže 19. století Moulin Rouge. Jejími konkurentkami jsou v komediální kategorii Renée Zellweger za roli Bridget Jonesové, Cate Blanchett (Bandité), Reese Witherspoon (Pravá blondýnka) a Thora Birch (Ghost World). V kategorii nejlepší dramatická herečka má Nicole rivalky v Halle Berry (Monster´s Ball), Judi Dench (Iris), Sissy Spacek (In the Bedroom) a Tildě Swinton (The Deep End).
Na nejlepšího muže v dramatické roli byli nominování Billy Bob Thornton (The Man Who Wasn't There), Russel Crowe (The Beautiful Mind), Will Smith (Ali), Kevin Spacey (The Shipping News) a Denzel Washington (Training Day). O post nejlepšího komediálního nebo muzikálového herce se utkají kromě B. B. Thorntona (Bandité) a Ewana McGregora (Moulin Rouge) také Gene Hackman (The Royal Tenenbaums), Hugh Jackman (Kate & Leopold) a John Cameron Mitchell (Hedwig and the Angry Inch).
Jen pro zajímavost – v kategorii hudebních a komediálních snímků má film Moulin Rouge (6 nominací na Globus) konkurenci v Deníku Bridget Jonesové, Pravé blondýnce, Shrekovi a Gosford Parku. V kategorii nejlepší televizní hudební nebo komediální seriál se opět mezi nominovanými objevily stálice v podobě Ally McBealové, Přátel a Sexu ve městě.
A co je ještě zajímavější – nejočekávanější film roku, který se zřejmě stane i historicky největším kasovním trhákem, Harry Potter a kámen mudrců, nebyl nominován ani v jedné kategorii…
Reklama