Nejmladší z Beatles, kytarista George Harrison, který zemřel po dlouhém boji s rakovinou ve věku 58 let minulý čtvrtek v domě svého přítele v Los Angeles, bude odpočívat na posvátných místech Indie. Jeho žena Olivia a čtyřiadvacetiletý syn Dhani se krátce po soukromém pietním obřadu odebrali do Indie, kde hodlají (inkognito a stranou zájmu médií) rozprášit Georgův popel do posvátné řeky Gangy a ještě na dvou dalších svatých místech - Allahabad a Brindavan na severu státu Uttar Pradesh.
George Harrison byl dlouholetým příznivcem hnutí Hare Krishna a jeho postoj k životu a smrti stejně jako víra v posmrtný život mu jistě hodně pomohly nejen v době, kdy bojoval se zákeřnou chorobou, ale také v posledních chvílích, kdy měl kolem sebe shromážděny své nejbližší – ženu, syna a nejbližšího přítele. Celý svět truchlí nad ztrátou vynikajícího hudebníka a laskavého člověka. Paul McCartney krátce po přítelově smrti řekl: „Jsem zničen a velmi smutný. Byl to skvělý a statečný chlap a měl úžasný smysl pro humor. Byl pro mne mladším bráchou.“
Ještě připomeňme, že v současnosti žije už jen polovina slavné kapely, jak si určitě vzpomínáte, téměř přesně před dvaadvaceti lety (8. 12. 1980) byl zastřelen v New Yorku Georgeův spoluhráč z kapely Beatles John Lennon.
Reklama