USA jsou zemí showbusinessu. USA jsou ale také zemí nejrůznějších průzkumů veřejného mínění. Američané milují ceremoniály a předávání cen. Američané milují televizi, film a hudbu. Proto není divu, že se tam více než kde jinde daří soutěžím a anketám o nejoblíbenější, nejvíce sexy a nejkrásnější umělce. Jednou z takových příležitostí, jak ukázat na ty nejoblíbenější, je lidová volba s názvem „The People's Choice Awards“, která probíhá již od roku 1975 pod záštitou Gallupova výzkumného institutu.
Ze všech kategorií, ve kterých se soutěží, jmenujme ty nejsledovanější. Na ceremoniál předávání cen, který proběhne 13. ledna v Pasadeně, byli nominovány tyto vesměs okoukané stálice: za muže Mel Gibson, Tom Hanks a Denzel Washington, za ženy Julia Roberts, Sandra Bullock a Jennifer Lopez. Jako komediální muži si letos získali sympatie diváků Jim Carrey (loni první), Eddie Murphy a Ben Stiller. Za pozornost stojí i herečky oblíbené na televizní obrazovce, kde v nominované třetici nechybí naše staré známé Jennifer Aniston (Přátelé) – mimochodem loni zvítězila ve své kategorii - a Calista Flockhart (Ally McBealová). Horkým kandidátem na cenu je mezi filmy Pearl Harbor, taktéž Faith Hill (i ona loni první), která zpívá ústřední píseň filmu, je mezi nominovanými (v kategorii zpěvaček, spolu s Britney Spears a Jennifer Lopez). Co se týká kapel, tam nezklamali hošíci Backstreet Boys a ´NSYNC (loni první), jimž sekundují Dixie Chicks.
Jen pro doplnění – loni byl nejúspěšnějším filmem snímek Zelená míle, mezi muži zazářil Mel Gibson (ve dvou kategoriích) a mezi ženami Julia Roberts. Tak co, jsou ti Američani konzervativní, nebo ne? :-)
Reklama