Je sexy, umí krásně zpívat a hrát divadlo, přesto se snad nejvíc zaryla do povědomí národa v roli malého, ale šikovného čerta. Jaká vlastně je rodačka z Bojnice, herečka Yvetta Blanarovičová? To se dozvíte ve středu v poledne při on-line rozhovoru, který pro vás připravil internetový deník pro ženy www.zena-in.cz a internetový deník www.novinky.cz.
Narodila se na Slovensku před 38 lety ve znamení Vah. Už jako dítě navštěvovala hodiny baletu, moderního tance a gymnastiky, hrála ochotnické divadlo. V Žilině na konzervatoři studovala hru na housle a operní zpěv a pak se přesunula na konzervatoř do Prahy. Tady se potom prosadila na prknech, která znamenají svět, ale také jako filmová herečka. Už roce 1974 debutovala ve filmu „Prázdniny“, hrála ve filmech „Golet v údolí“, „Příliš hlučná samota“, „Stvoření světa“ aj., ale její parketou jsou hlavně pohádky. Pod vedením režiséra Zdeňka Trošky se blýskla v pohádce „O princezně Jasněnce a létajícím ševci“ a především „Princezna ze mlejna I.“ a Princezna ze mlejna II.“ Za roli rozdychtěného čerta dostala nejedno ocenění u nás i v zahraničí a dokonce byla nominována na Českého lva za rok 1995. Ale ze stříbrného plátna zpátky do divadla – své pěvecké schopnosti zúročila Yvetta v nejedné muzikálové roli, ztvárnění Lízy Doolitleové v My Fair Lady na scéně Hudebního divadla v Karlíně jí v roce 1996 vyneslo prestižní Cenu Thálie. Jako zpěvačka se podílela na vzniku několika CD, jako Mauglí, Vosková panenka nebo Balada pro banditu. Můžete ji také vidět v televizi, kde se pitvoří po boku baviče Petra Novotného.
Yvetta Blanarovičová má třináctiletého syna a kromě něj prý miluje hudbu, cestování, plavání, vysokohorskou turistiku a vaření. Na její další vášně se jí můžete zeptat ve středu v poledne, kdy bude on-line odpovídat, nebo svůj dotaz pošlete už teď.
Reklama